Řecký ostrov Milos je málo známý, ve skutečnosti překvapivě krásný ostrov v jihozápadní části souostroví Kyklady v Egejském moři. Stránka je soukromý cestopis.


Ostrov Milos - obrázek záhlaví

Fyriplaka

Fyriplaka

Milos není moc velký a tak je všude relativně blízko, a za velmi známou miloskou pláží Fyriplaka se putuje na jižní pobřeží. Ty barevné skály, to je prostě to co činí ostrov unikátním a Fyriplaka není vyjímkou. Je to jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších pláží ostrova, 11 kilometrů od hlavního města Adamantas. Pláž je rozpůlena skálou, která spadla zeshora, je tu jeskyně. Jsou zde obrovské vulkanické barevné skály, voda je mělká a krásně čistá a je zde jemný písek. Pláž se táhne dále podle krásně barevných skal (za tou skálou spadlou v moři) směrem k pláži Provatas.Fyriplaka

Fyriplaka - bod na mapce

 

Naší návštěvu Milosu provázelo hodně větrné počasí, moře bouřilo a chvílemi vyrábělo pořádné vlny. Úchvatná podívaná, ale když jsme zanechali auto nahoře na parkovišti (sjet dolů se nedá) a sešli k moři zjisili jsme že na pláž se dá projít jen krajem moře a některé vlny byly opravdu pořádné, takže osprchování slanou vodou jen jednou jsme se na ní šli podívat a chvíli jsme zde zůstali. Je zde plážový bar (bar i slunečníky v moment fotografování slušně omývány neklidným mořem), cena lehátek se mění podle období, počítejte s vyšší cenou. Jinak větrné počasí je pro Kyklady typické, ale to asi víte. Jezdí sem místní autobus, trasa zde, je společná i pro pláž Tsigrado beach. Jízdní řády Milosu s trasami v různých obdobích naleznete tady.

Fyriplaka - ostrov Milos

Fyriplaka - ostrov Milos

Fyriplaka - ostrov Milos

Fyriplaka - ostrov Milos

 

 

 

Klíčová slova: Fyriplaka, pláž, ostrov, Milos, mapka 

 Zajímavé odkazy: Blog Naše Řecko