Ostrov Milos je málo známý, ve skutečnosti překvapivě krásný ostrov v Řecku, jihozápadní ostrov souostroví Kyklady. Stránka je soukromý cestopis a vzniká postupně ve volných chvílích.


Ostrov Milos - obrázek záhlaví

Plathiena

Plathiena je krásná pláž na severozápadní straně východní části ostrova Milos. Vede k ní asfaltová silnice a je zde taverna a nejen při večeři si můžete vychutnávat západ slunce. Tato pláž není v létě příliš navštěvovaná a poskytuje příjemné místo k odpočinku.
Plathiena - ostrov MilosO Plathieně

Pláž Plathiena má pěkný výhled na otevřené moře, voda hraje různými odstíny modré barvy a jak již bylo řečeno, můžete zde vidět nádherné západy slunce. Pláž vypadá krásně i z Plaky od kostela, voda má nádhernou barvu. Pláž je písečná (jemný písek), vstup do vody je už kamenitý a dále v moři se mění na jemný písek a pláž má také bezbariérový vstup. Pravá část je částečně roubena stromy které poskytují příjemný stín.

Mapka Plathiena- ostrov Milos

Stromy na Plathiena poskytují příjemný stín. Plathiena - ostrov Milos

K fotu nahoře: nahoře na kopci je vidět kousek hlavního města Plaky a úplně na vrcholu kostel odkud je překrásný výhled. Původní hrad byl postaven ve 13. století na kopci proroka Iliase.

Plathiena - ostrov Milos

Pláž je písčitá, vstup do vody kamenitý, dále v moři je jemný písek.

Plathiena - ostrov Milos

Plathiena - ostrov Milos

Plathiena - ostrov Milos

Voda hraje mnoha barvami.

Plathiena - ostrov Milos

Okolí Plathieny je krásně barevné, podobně jako jiná zdejší místa.

 

 

 

Klíčová slova: Plathiena, pláž, mapka, Milos, Řecko, moře, západ slunce