Řecký ostrov Milos je málo známý, ve skutečnosti překvapivě krásný ostrov v jihozápadní části souostroví Kyklady v Egejském moři. Stránka je soukromý cestopis.


Ostrov Milos - obrázek záhlaví

Tsigrado - pláž

Tsigrado beach je pláž přístupná po žebříku na jižním pobřeží Milosu a je velmi populární.

Tsigrado beach je pláž přístupná jen po žebříku na jižním pobřeží Milosu a je velmi populární. My jsme sestup a výstup oželeli (na žebříku byl zrovna nával návštěvníků) takže jsme jen seshora nakoukli a zamířili za koupáním na pláž Provatas.O pláži Tsigrado

Co o ní říci? Sousedí s pláží Fyriplaka a jezdí sem místní autobus, zastávka je umístěna výše nad mořem a je společná pro obě pláže. Po slezení dolů po žebříku, resp. 2 žebřících (a jak již bylo řečeno jedná se o jediný přístup) se ocitnete na malé pláži na kterou se vejde několik desítek lidí (viz foto). Protože jde o sportovní výkon, žebříky nejsou vhodné pro osoby s horší fyzickou kondicí (nebo závratěmi) a nejsou vhodné pro malé děti. Budete potřebovat batoh (volné ruce), pitnou vodu a na žebřík dobrou obuv (žabky opravdu nebudou vhodné) a boty do vody. Fotografie je pořízená z lodi při plavbě lodí okolo ostrova. Jak již bylo řečeno, jezdí sem místní autobus, trasa zde. Jízdní řády Milosu s trasami v různých obdobích naleznete tady.

Mapka Tsigrado - ostrov Milos

Pláž Tsigrado a její žebřík - ostrov Milos

 

 

 

Klíčová slova: Tsigrado, pláž, mapka, Milos, Řecko 

 Zajímavé odkazy: Blog Naše Řecko